چگونه چشم سوم خود را باز کنیم؟

چاکرای آجنا

در تمرین‌های معنوی سنتی هند، چشم سوم نمادی از وضعیت بالاتری از آگاهی است که از طریق آن می‌توانید جهان را درک کنید. همچنین به عنوان چاکرای ششم شناخته می شود، ظاهراً چشم سوم شما به شما اجازه می دهد تا به یک حس عمیق از شهود، خرد، معنویت و وضوح برسید. با استفاده از تمرین‌های معنوی روزمره، آزمایش تکنیک‌های مدیتیشن سنتی و ایجاد تغییرات در سبک زندگی، می‌توانید این چاکرا را باز کنید و درک روشن‌تری از جهان اطراف خود داشته باشید.

چشم سوم خود را باز کنید
چشم سوم خود را باز کنید

راه های سریع برای باز کردن چشم سوم

چند قطره اسانس را به پیشانی خود بمالید. رایحه نقش مهمی در تحریک مغز ایفا می‌کند و بوی روغن‌های ضروری می‌تواند به شما کمک کند تا با بیداری مجدد مسیرهای حافظه، به خودشناسی دسترسی پیدا کنید. روغن اسطوخودوس، چوب صندل، کندر، جعفری یا روغن کاج را امتحان کنید. شما همچنین می توانید اسانس را به بخور اضافه کنید و نفس بکشید، آن را به یک پخش کننده اضافه کنید، یا روغن هارا به آب وان حمام خود اضافه کنید تا چاکرای چشم سوم خود را تحریک کنید.

به مدت ۵ تا ۱۵ دقیقه مانترای اوم را بخوانید. درحالت طبیعی و راحت باشد، اوم را تکرار کنید. شما می توانید بلند یا آهسته اوم را بخوانید. همانطور که می خوانید، بر طنین کلمه در سینه و در دهان خود تمرکز کنید.

چشم سوم خود را باز کنید

مانترای اوووم

مانترای اوم _ اوم مانترایى بسیار آرامبخش و بعبارتى قوى ترین آنهاست. اوم (AUM) یک نوای خالص است: مانند صدای آبشار؛ آیا صدای آبشار معنایی دارد؟ ابدا. هیچ معنای ندارد. یک صدا وقتی واژه می‌شود که به آن معنایی وصل کنیم.یک صدای با معنی، واژه یا کلمه می‌شود و یک واژه‌ی بی معنا یک صدا است. نخستین چیزی که باید درک شود این است: اوم (AUM) یک کلمه نیست، نوایی خالص است.

هنگام طلوع و غروب خورشید به سمت خورشید نگاه کنید تا چشم سوم خود را باز کنید. بدن خود را به سمت خورشید بچرخانید و دستان خود را به سمت خورشید بگیرید. سر خود را به عقب خم کنید و گلوی خود را شل کنید. بیش از ۱۰ ثانیه به آرامی به خورشید خیره شوید.

چاکرای چشم سوم شما به غده صنوبری شما مربوط می شود که برای تولید هورمون های خواب و بیداری بر اساس نور طبیعی تحریک می شود.

نگاه کردن به خورشید باعث کاهش تولید ملاتونین مغز شما می شود (هورمونی که باعث خواب آلودگی شما می شود). همچنین سروتونین (هورمون شادی) شما را افزایش می دهد.

هنگامی که خورشید کامل و پر نور هست به خورشید خیره نشوید و در طول طلوع و غروب خورشید بیش از چند ثانیه این کار را امتحان نکنید.

باز کردن چشم سوم با کریستال ها

از قدرت کریستال ها استفاده کنید. یک کریستال بنفش، بنفش یا نیلی مانند آمتیست، یاقوت کبود بنفش، تورمالین بنفش بنفش، رودونیت یا سودالیت انتخاب کنید. همانطور که مدیتیشن می کنید، کریستال را روی چشم سوم خود قرار دهید و روی انرژی شفابخش و تسکین دهنده موجود در کریستال تمرکز کنید. سنگ را به مدت ۳۰-۱۵ دقیقه در آنجا بگذارید.

برای رفع انسداد چشم سوم، رژیم غذایی خود را تکمیل کنید. برخی از غذاها به سم زدایی غده صنوبری و کلسیم زدایی چاکرای چشم سوم کمک می کنند و فعال شدن آن را آسان تر می کنند. برخی از غذاهای زیر را در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید و مصرف شیرین کننده ها و نگهدارنده های مصنوعی را کاهش دهید.

تغذیه مناسب چشم سوم

کاکائو خام

گوجی بری

سیر

عسل

جلبک دریایی و جلبک (به ویژه اسپیرولینا یا جلبک سبز آبی)

میوه هایی مانند لیمو، هندوانه و موز

تمرینات مدیتیشن برای باز کردن چشم سوم

در مکانی ساکت، روی زمین یا روی یک صندلی بنشینید. شانه های خود را شل کنید و اجازه دهید تنش از فک و صورت شما خارج شود. ستون فقراتت را صاف نگه دار و دست ها را بر زانو بگذار. ارتباط ذهن و بدن در مدیتیشن بسیار مهم است. هرچه از نظر فیزیکی راحت تر باشید، تمرکز بر چاکرای چشم سوم آسان تر خواهد بود.

بر این باورند که نشستن روی زمین به صورت چهارزانو بهترین حالت مدیتیشن است.

برای راحتی بیشتر نشستن روی زمین از حداقل یک کوسن استفاده کنید. اگر متوجه شدید که برای شما بهتر است، از دو یا سه کوسن محکم استفاده کنید.

اگر در نشستن احساس راحتی نمی کنید، مدیتیشن پیاده روی را امتحان کنید. برای برخی افراد، صداهای موزون پای آنها می تواند بسیار آرام بخش باشد. به آرامی در مسیری یکنواخت راه بروید تا مجبور نباشید زیاد به جایی که می‌روید فکر کنید.

چاکرای چشم سوم یا آجنا خود را پیدا کنید. چشمان خود را ببندید و روی ناحیه درست بالای پل بینی خود تمرکز کنید. چاکرای چشم سوم شما در قسمت جلویی مغز، بین دو چشم شما قرار دارد.

چاکرای اصلی بدن

چاکراها مراکز انرژی در بدن شما هستند و در امتداد ستون فقرات شما قرار دارند.

هفت چاکرا وجود دارد که هر کدام مربوط به بخش متفاوتی از سلامت جسمی، ذهنی و معنوی شماست. چاکرای چشم سوم شما چاکرای ششم است.

از نظر علمی، چاکرای چشم سوم به غده صنوبری مرتبط است که چرخه خواب و بیداری شما را تنظیم می کند. اگر در تمرکز بر چاکرای ششم خود مشکل دارید، انگشت خود را بین ابروهای خود قرار دهید.

تنفس و انرژی خود را به هم متصل کنید. انگشتان اشاره خود را بیاورید تا انگشت شست خود را به آرامی لمس کنید. شروع به نفس کشیدن آرام و عمیق کنید. دم و بازدم را از طریق بینی انجام دهید و به انرژی تنفسی که از بدنتان می گذرد توجه کنید.

حتی می توانید موسیقی ملایمی را در پس زمینه برای کمک به تمرکز خود قرار دهید.

به سمت چشم سوم خود خیره شوید. در حالی که چشمانتان بسته است، نگاه خود را به سمت بالای قوس بینی خود به سمت بالا هدایت کنید. تمرکز افکار خود را ادامه دهید و به آن نقطه نگاه کنید تا زمانی که نور سفید مایل به آبی یا آبی را مشاهده کنید. با ورود به این وضعیت عمیق شفا و مراقبه، انرژی منفی را رها کنید.

۱۰-۲۰ دقیقه در این حالت بمانید.

می توانید این تمرین مدیتیشن را هر روز برای باز کردن چاکراهای خود خود انجام دهید.

فواید باز کردن چشم سوم

فواید باز کردن چشم سوم

احساس آرامش بیشتری خواهید کرد پس از بازکردن چشم سوم خود، احتمالاً به احساس شفقت بیشتری نسبت به خود دست خواهید یافت. آگاهی بیشتر از خود عموماً باعث می‌شود که مهربانی بیشتری به خود نشان دهید.مهربان تر بودن با خود فواید بسیاری دارد. احساس اعتماد به نفس و اضطراب کمتری خواهید داشت.

می توانید دانش بیشتری کسب کنید. از آنجایی که باز کردن چشم سوم درک شما را افزایش می دهد، می توانید درباره دنیای اطراف خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. افرادی که چشم سوم خود را باز کرده اند گزارش می دهند که احساس می کنند عقل بیشتری دارند.

شما همچنین به خودشناسی خواهید رسید. مدیتیشن و تمرکز حواس راه های عالی برای برقراری ارتباط با خودتان هستند. وقتی احساسات خود را بهتر درک کنید، احساس می کنید توانایی بیشتری برای مقابله با آنها دارید.

کاهش سطح استرس

می توانید سطح استرس خود را کاهش دهید. باز کردن چشم سوم به احتمال زیاد احساس آرامش بیشتری در شما ایجاد می کند. به نوبه خود، کاهش سطح استرس می تواند سلامت جسمی کلی شما را بهبود بخشد. افرادی که استرس کمتری دارند کمتر به فشار خون بالا و علائم افسردگی مبتلا می شوند.

تجربه استرس کمتر همچنین می تواند به معنی درد و درد کمتر و همچنین بهبود خواب باشد.

معنای باز کردن چشم سوم

تمرینات ذهن آگاهی

بیاموزید که به چه معناست ذهن آگاه بودن. هوشیار بودن به این معنی است که شما به طور فعال تری از آنچه در اطرافتان می گذرد آگاه هستید. شما آگاهانه به احساسات و احساسات فیزیکی خود توجه می کنید. توجه بیشتر به شما کمک می کند تا با خودتان و دنیای اطرافتان هماهنگ شوید.

با توجه بیشتر، از قضاوت کردن خودداری کنید. فقط مشاهده کنید و بدون اینکه نظری در مورد “درست” یا “نادرست” بودن چیزی داشته باشید، تصدیق کنید.

به عنوان مثال، اگر احساس استرس دارید، خودتان را به خاطر این احساس قضاوت نکنید. به سادگی احساسات خود را مشاهده کنید و تصدیق کنید که باشه الان استرس دارید.

چشم سوم و خلاقیت

روی چیزهای کوچک تمرکز کنید. زندگی روزمره می تواند بسیار پر هیجان و طاقت فرسا باشد. توجه بیشتر می تواند به شما کمک کند تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید و بهتر می توانید از چشم سوم خود استفاده کنید. به هر یک از جنبه های محیط اطراف و کارهای روزمره خود توجه کنید.

به عنوان مثال، هنگامی که دوش می گیرید، آگاهانه احساسات فیزیکی را مشاهده کنید. به احساس آب گرم روی شانه هایتان توجه کنید. قدردان رایحه شاداب شامپو خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *