مستند فیلم راز – دانلود نسخه واقعی و بدون سانسور – دوبله فارسی و دوزبانه

مستند فیلم راز

دانلود مستند فیلم راز

اکثر کسانی که امروزه با قانون جذب آشنا هستد، با دیدن مستند فیلم راز، قدم به این مسیر شگفت انگیز گذاشتن، گمانه زنی ها و نقدهای بسیاری در باب فیلم راز و قانون جذب شد.اغلب بخاطر مناقع خودشان یا اطلاعات اندکشان از این قانون، آن را تکذیب کردند، بقول باب پراکتور “این که قانون را درک میکنید به این معنی نیست که باید آن را رد کنید!” قانون جذب هم مثل بقیه قوانین هستی وجود دارد میتوانید قبولش نکنید ولی همان طور که جاذبه زمین کارش را انجام میدهد، قانون جذب هم کار خودش را میکند چه به ان باور داشته باشید چه نداشته باشید.

فیلم راز یکی از بهترین منابع برای یادگیری اولیه قانون جذب می باشد.

این فیلم در زمان انتشار سر و صدای زیادی راه انداخت.

میشل گولدبرگ از دانشگاه کالیفرنیا USC در مقاله اش هنوان کرد که به عنوان فردی که مثبت اندیشی را قبول دارد اما جمله “ذهنت را تغییر بده و بعد میتوانی هرچه میخواهی داسته باشی” را بعنوان جمله ای نگران کننده ذکر کرد که ممکن است پیامدهای بدی بجا بگذارد و باعث شود که فرد با این باور شرایط واقعی و منطقی را ندیده بگیرد و دچار تصمیم نادرست شود و همینطور میتواند تفکر سرزنش قربانی را گسترش دهد.

بله متاسفانه درک نادرست از قانون جذب باعث چنین پیامدهایی میشود و عده ی زیادی از طرفداران آن خصوصا در کشور خودمان، معتقدند اگر چیز منفی ای برای شما رخ میدهد جذب خودتان بوده است و نتیجه اینطور میشود که اگر فرد فقیری را دیدیم میگوییم خودش فقز را جذب کرده است و به ما ربطی ندارد، نه تنها کمکی نمیکنند بلکه تحقیرش هم میکنند!

همانطور که اشاره کردم فیلم راز به صورت خلاصه توضیحاتی درباره قانون جذب و کاربردهای آن میدهد و این تازه شروع کار هست.

برخی مستند راز را نقد کرده که چرا با رعایت نکات به اهدافشان نرسیدند پس این قاون توهمی بیش نیست! واقعا تصور میکنید قرار بوده که تمام نکات موفقیت در یک فیلم به قیمتی ناچیز گفته شود؟! مسلما نمیتوان تنها به فیلم و کتاب راز اکتفا کرد هدف از ساخت مستند راز تبلیغ برای دوره ای بود که در آن سال به قیمت ۹۹۸ دلار بفروش رسید. هزینه برای آموزشی که ارزشش را دارد.

در اینجا نکاتی را شرح خواهیم داد که سوتفاهم هایی را درباره قانون جذب و مفاهیم مستند فیلم راز برطرف خواهد کرد.

جک کنفیلد در ابتدای فیلم راز تکلیف ما را با این قانون روشن مبکند و میگوید “دلیل رخ دادن خواسته هایتان تنها دانستن روش بکارگیری قانون راز هست” بله قطعا آشنایی کامل با قانون راز زندگی شما را دگرگون خواهد اما نکته ای در فیلم گفته نشد و آن این بود که آیا قانون راز وارتعاش تنها قوانین جهان هستی ست؟ خیر قانون ارتعاش و قانون جذب تنها دو قانون از دوازده قوانین هستی هستند، این را حتی جو ویتالی معروف فیلم راز هم ذکر کرده است البته نه در مستند فیلم راز بلکه در دوره هایی که توسط ایشان برگزار میشود شرح داده میشود.

قانون ارتعاش قانونی ست که پیش از قانون جذب قرار دارد و این نشان دهنده اهمیت بالای ارتعاشات است.اغلب این قانون را با قانون جذب اشتباه میگیرند، قوانین بهم مرتبط هستند اما بکی نیستند.

احتمالا شما هم کنجکاو شدید که با قوانین دوازده گانه هستی آشنا شوید برای راحتی و سهولت شما مخاطبان عزیز قوانین دوازده گانه هستی را در قالب یک مقاله جداگانه برای شما فراهم کردیم👇👇👇

قوانین هستی| ۱۲ قانون اصلی جهان هستی: قانون جذب، کارما، ریتم …

آیا با تصویرسازی میتوان به خواسته ها رسید؟

البدت انیستین میگوید” تخیل همه چیز است تخیل پیش درآمد جاذبه های زندگی ست” بنابراین بله میتوان با تصویر سازی به رویاها رسید اما به تنهایی کافی نیست، حتی اینکه چگونه تصویرسازی کنید هم برای دستیابی به رویاهایتان مهم هست، پس هر تصویرسازی ای کافی نیست.

در فیلم راز اشاره شد روزی چند دقیقه به تصویریازی رویاهایتان بپردازید و سپس به قدردانی از داشته هایتان بپردازید. حتم دارم بسیاری به این نکته روزی فقط چند دقیقه تصویرسازی کنید، توجه نکردند. تصویرسازی اگر از حد بگذرد نتایج معکوس خواهد داشت طبق مطالعات محققان دانشگاه هامبورگ وقتی مغز به موضوعی بیش از اندازه فکر می‌کند نه‌تنها باعث دستیابی به آن نمی‌شود بلکه مغز با تصور اینکه آن موضوع خاص وجود دارد، کمتر به طور عملی به آن میپردازد و در نهایت فرد به نتیجه دلخواه نمیرسد.

هدف گذاری+ صویرسازی+جملات تاکیدی

در مقاله ساخت جملات تاکیدی درباره قسمتی از مغز که چگونه با ساخت جملات تاکیدی و تصویرسازی به ما برای رسیدن به خواسته هایمان کمک میکند؛ گفتیم. این قسمت را دوباره باهم مرور میکنیم:

“قسمتی از مغز که از جنس ماده خاکستری میباشد و آن آنتن مینامیم؛ مسئول پالایش ورودی های حسی است و فقط به بخشی اجازه ورود به آگاهی را میدهد که آنها را مهم و ضروری تشخیص دهد. با استفاده مناسب از جملات تاکیدی و رویاپردازی و هدف گذاری،آنتن به سمت هدف جهت گذاری خواهد شد، به این صورت که ایده ها و فرصت ها را به ما نشان خواهد داد و ما متوجه چیزهایی میشویم که قبلا آنها را نمیدیدیم! زیرا در حوزه چیزهای مهم و ضروری نبودن بنابراین فیلتر میشدند.”

میبینید مغز ما چقدر هوشمندانه در جهت رسیدن ما به اهدافمان طراحی شده است؟

نکات جالب و بیشتری درباره ساخت جملات تاکیدی، در مقالات *ای اف تی و ثروت” و “ساخت جملات تاکیدی” بیان کردیم که میتواند راهنمای خوبی برای استفاده از این تکنیک موثر باشد.

قانون جذب و تلاش

یکی از ماجراهای معروف موفقیت، داستان هیلتون نامدار صاحب هتلهای هیلتون هست که در نوجوانی و جوانی سرایدار هتل بوده و رمز موفقیتش را بازی هتل داری میدان و این گونه میگوید:

“در تمام مدتی که سرایدار بودم، شب‌ها که رییس هتلبه منزل میرفت، من به اناقش میرفتم و لباسهایم را با لباس رئیس هتل عوض میکردم، پشت میز مینشستم و هتل بازی میکردم و تصور میکردم که رئیس هتل هستم”

قطعا آقای هیلتون یک جا ننشسته بود تا هتل ها به سراغش بیایند تا آنها را مالک شود، تلاش کرد و از آنجایی که هدفش مشخص بود، توجهش به همان سمت بود در نتیجه ایده ها و فرصت ها در جهت رسیدن به خواسته هایش در سر راهش قرار میگرفتند و اینگونه شد که او صاحب ۸۴ هتل به نام هتل هیلتون شد.

فراموش نکنید موفقیت حاصل تمرین چند نظم ساده است.

قانون جذب و شکست

برخی تصور میکنند قانون جذب حقیقت ندارد،زیرا آنها این قانون را مو به مو انجام دادند ولی شکست خوردند، چرا؟ آیا آنها شکست را جذب کرده بودند؟

همانطور که در مستند فیلم راز اشاره شد این نیروی برتر و هوشمند یعنی الوهیت، کائنات، خودبرتر، فرشتگان و هرآنچه که مینامید بسیار هوشمند و دقیق است و او میداند شما در مسیرتان دقیقا به چه چیزهای نیاز دارید. معتقدم شکست تنها زمینه را برای دستیابی به پیروزی های بزرگتر فراهم میکند. درس هایی که در پس شکست ها وجود دارد میتواند شما را به بهترین نتایج برساند.

یکی از بهترین مثالها سقوط و اوج دوباره استیو جابز بنیانگذار اپل میباشد، استیو جابز از شرکتی که خود موسس آن بود اخراج میشود، او نه تنها ناامید نمیشود بلکه با قدرت بیشتر پا به عرصه میگذارد. او شرکت دیگری را تاسیس میکند که نظر مقامات اپل را جذب میکند و توسط کمپانی خریداری میشود. بعد از مدتی به سمت مدیرعامل موقت و سپس به عنوان مدیر عامل دائمی این کمپانی انتخاب شد. اخراج استیو جابز از اپل و بازگشت دوباره او به این شرکت، باعث شهرت و موفقیت امروز کمپانی اپل شد.

قانون جذب و باور

باورها نقش بسیار پررنگی در رسیدن ما به خواسته هایمان دارند در فیلم راز فقط اشاره کوچکی به آن شد، در حالیکه قسمت اعظم این قانون شامل تاثیر باورهاست، مقالات زیادی در این باره نوشتیم که چگونه باورها میتوانند باعث محدودیت های ما شوند و ما را از مسیر موفقیت بازدارند مقاله ضمیرناخودآگاه چیست؟ و باز هم در مقاله چگونه جملات تاکیدی مثبت و اثرگذار‌تری بسازیم؟ بطور کامل به نقش باورها پرداختیم.

بگذارید خیال شما رو راحت کنم، بدون اصلاح باورهای محدود کننده و بدون ایجاد باورهای درست، نمی‌توانید به موفقیت کامل برسید، گرچه این باور که بنشینیم و فقط باورهایمان را درست کنیم و آن‌وقت پول از آسمان میریزد نیز از باورهای محدود کننده هست، باور محدود کننده ای که باعث میشود حرکت نکنیم و فرصتها و ایده های چالشی و موفقیت را از دست بدهیم.

قانون جذب و احساسات

چه خوشتان بیاید چه نیاید، زندگی ما در دست ذهن ناخودآگاه ماست و متاسفانه بخش بزرگی از ضمیرناخودآگاهمان با افکار و جملات تاکیدی منفی پر شده است، احساسات نتیجه افکار هستند چه آنهایی که در سطح خوداگاه هستند و چه آنهایی که درسطح ناخوداگاه ذهن قرار دارند، نمیتوانید تنها با رویاپردازی و تکرار جملات تاکیدی آنها را پاکسازی کنید. درست مثل اینکه هوا تاریک باشد و مدام تکرار کنید هوا روشن است، آیا چیزی تغییر میکند؟ این تاثیری ست افکار و احساسات میگذارند

در مستند فیلم راز مدام به احساس خوب اشاره شد، که کاری را بکنید که احساس خوب در شما ایجاد میکند، گاهی اوقات ما چیزهای خوبی میخواهیم مثل پول اما احساس خوب نخواهیم داشت در پس پرده دهن احساس اضطراب و نگرانی ها بالا می آیند و شما را دچار تشویش میکنند چرا چون باوری دارید به اسم “پول چرک کف دست میباشد” ” پول باعث تنهایی آدم میشود” و هزاران حس منفی پشت پرده باورهای محدود کننده، چاره چیه رها کردن احساسات گیر افتاده، تکنیک های خیلی زیادی در این باره هست که در سایت افکار سبز آن ها را آموزش دادیم. تکنیک هایی مثل ای اف تی ایموشن کد* ان ال پی* و…

امیدوارم از دیدن مستند زیبای راز لذت ببرید و این شروع انگیزه ای در شما باشد که بیشتر مطالعه کنید و دانش بیشتری کسب کنید تا بتوانید در مسیر اهداف و خواسته های خود با تلاش هدفمندانه و موثری پیش بروید و شادکامی را تجربه کنید.😊💪

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *