قانون جذب : حقیقت یا توهم؟ ( قسمت پنجم ) – مقاله ای تکان دهنده در مورد قانون جذب

آشنایی با قانون جذب حقیقی

قانون جذب : حقیقت یا توهم؟ ( قسمت چهارم )

کتاب “جهان هولوگرافیک” اثر مایکل تالبوت

جالب اینکه کتابهای فیزیک کوانتم هرگز زحمت رسیدگی به این شبهات و مثالهای بدیهی ولی قانع کننده را به خود نداده و زیرکانه از کنار آنها عبور کرده اند. به عنوان یک مثال، اغلب ما کتاب “جهان هولوگرافیک” اثر مایکل تالبوت را مطالعه کرده ایم. من که شخصا به عنوان یک کتاب پر از وقایع فانتزی ماورایی از آن بسیار لذت برده ام. اما برایم جالب است که او صدها صفحه در مورد وقایع ماورایی و ارتباط آنها با مدل هولوگرافیک جهان واقعی نوشته، و مثل بقیه اساتید قانون جذب او هم بارها اشاره کرده که ” افکار واقعیت ها را می آفرینند”، اما در هیچ جای کتابی با این همه مثال و توضیحات روشن، اشاره نکرده که چگونه این قانون اثبات می شود و محدودیتهای آن چیست. من یکی که به همان مثال میز چوبی قهوه ای هم راضی بودم!

بجای اینکار، او بیشتر به ذکر داستانهای عجیب و غریب و باور نکردنی – که برای هر انسان عاقلی سوال برانگیز است- پرداخته است. مانند این ادعا که وقتی کریستف کلمب در سال ۱۹۴۲ به آمریکا وارد شد، بومیان کشتی او را ندیدند، چون از آنجایی که آنها هرگز قبلا یک کشتی ندیده بودند، کشتی از دید چشمان آنها ناپدید شده بود ( اگر این ادعا صحت داشته باشد، یعنی این که هر چیزی که برای ما جدید باشد، نامریی هم هست!).

کتاب "جهان هولوگرافیک" اثر مایکل تا
کتاب “جهان هولوگرافیک” اثر مایکل تالبوت و قانون جذب

مثال عجیب!

در یک مثال عجیب دیگر، او موردی را ذکر کرده که اگر شخصی هیپنوتیزم شده و به او القا شود که شخص دیگری که روبروی اوست، وجود ندارد؛ قادر به پاک کردن آن شخص بر اثر شدت باور و یقین خود می گردد. و همچنین قادر به دیدن جسمی که آن شخص روبرویی پشت سرش پنهان کرده خواهد بود. شک ندارم که همه آنهایی که این کتاب را خوانده اند، سعی داشته اند درستی حداقل یکی از این موارد را آزمایش کنند. انصافا کدامیک از شما حاضر است در شرایط هیپنوز عمیق در برابر یک بولدوزر ایستاده و سعی کند آن را با قدرت ذهنش نامریی کرده و از میان آن عبور کند؟

آگاه باشید: آنچه که انتظار دارید رخ می دهد، و آنچه که از آن هراسان هستید رخ می دهد. آیا همینطور است؟

شما ترس های خود را هم جذب می کنید
شما ترس ها و انتظاهات خود را جذب خواهید کرد

بخشی از گفته های وین دایر را با هم مرور می کنیم:

” از آنجایی که افکار شما واقعیت های شما را می آفرینند، هر چه که به آن فکر کنید، ظاهر می شود. هر چه که توقع داشته باشید اتفاق بیفتد، اتفاق می افتد. بنابراین، اگر شما انتظار وقوع چیزهای بد را داشته باشد، چیزهای بد اتفاق خواهند افتاد. اگر شما انتظار چیزهای خوب را داشته باشید، چیزهای خوب اتفاق خواهد افتاد. شما آنچه را که به آن فکر می کنید جذب خواهید کرد.”

آیا واقعا همینطور است؟ پس طبق این گفته وین دایر، هیچ چیزی در زندگی ما را متعجب و غافلگیر نخواهد کرد، و همه توقعات ما دقیقا به همان شکلی که به آنها فکر می کردیم، ظاهر می گردند! به بیان دیگر، او صراحتا گفته که هر چه انتظار دارید اتفاق بیفتد، اتفاق می افتد!

پس ناامیدی هرگز برای کسی پیش نخواهد آمد، زیرا هیچ چیزی به خطا نمی رود مگر اینکه شما اینگونه بخواهید! بنابراین همه کاری که برای اتفاق افتادن چیزی باید کنید این است که درباره آن فکر کنید. اگر درباره چیزی فکر نکنید اتفاق نخواهد افتاد. چه انسان عاقلی این عقیده را باور خواهد کرد؟ هر شخصی می داند که مثالهای زیادی هستند که این باور را نقض می کنند. حتی یک بچه هم می تواند این را ثابت کرده و بسادگی بگوید: من انتظار داشتم پدر و مادرم این اسباب بازی جدید را برایم بخرند، اما نخریدند! چه کسی خواهد گفت این بچه نادان است و چیزی نمی فهمد؟ ( از قدیم گفته اند حرف راست را از بچه باید شنید!)

ادامه دارد…

قانون جذب : حقیقت یا توهم؟ ( قسمت ششم )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *